Jakie dodatki pasują do stylu skandynawskiego?

Kraje leżące na północ od Bałtyku wykształciły oryginalny styl zwany skandynawskim. Czym wyróżnia się na tle innych stylów wnętrzarskich? Przede wszystkim styl skandynawski jest synonimem jakości i wygody. Meble i dodatki mają zagwarantować komfortowy wypoczynek w domowym zaciszu. Dodatkowo istotną cechą jest szacunek do środowiska naturalnego. Dlatego w tej stylistyce dominuje naturalne drewno i ekologiczne materiały.

Wybór mebli i dodatków w stylistyce znad fiordów

Chłodny, norweski klimat sprawia, że mieszkańcy tego kraju stawiają na ciepłe dodatki. Grube, puchate pledy, ciepłe, miękkie poduszki i eleganckie dywany bądź chodniki. Te dodatki są nieodłącznym elementem stylu skandynawskiego. Naturalne, bejcowane drewno idealnie komponuje się z jasnymi, ciepłymi kolorami. Wybierając styl skandynawski do urządzenia mieszkania, warto poszukać oryginalnych elementów wykończeniowych. Mogą to być tapety z etnicznym wzorem lub designerskie lampy sufitowe. Jeśli chodzi o komplety wypoczynkowe do salonu, to przeważają neutralne kolory bliskie naturze, np. beż, szarości, pastele. Modny obecnie styl skandynawski swoją popularność zawdzięcza wysokiej jakości użytych materiałów, które zapewniają trwałość meblom i dodatkom.

Nad fiordami przez większą cześć roku jest zimno, dlatego dodatki kojarzą się z ciepłem, domowym ogniskiem i wygodą. Proste meble drewniane w połączeniu z miękkimi poduchami i pledami tworzą idealne połączenie. Klasyka i odrobina romantyzmu, etniczne wzory, naturalne motywy, są również częścią stylu skandynawskiego.